אני אוהבת לארגן מסיבות יום הולדת, התכנון, העשיה ובסוף החיוך של ילד יום ההולדת ששווה הכל.

אני לא אדם שמצליח לארגן את הכל מראש, ושלא נדבר חודשים לפני. אף מסיבה שתכננתי לא יצאה מושלמת אבל בשבוע הכנות, עם קצת אילתורים, הרבה חיפוש ברשת וגישה קלה לחיים יוצרים מסיבה שמחה ותכלס זה הכי חשוב.

בתחילת ההכנות השלב הקשה ביותר היה לבחור נושא ליום ההולדת. נסיכת יום ההולדת (מגיעה אחרי שני בנים) אוהבת כמעט הכל - מגיבורי על, דרך מלחמת הכוכבים ועד בובות וברביות. בנוסף, האהבה האמיתית משתנה בערך כל יומיים, לכן חשבתי שהקשת בענן זה בדיוק היא, כל כך מגוון, מלא בצבע ושמח, בדיוק כמו שהיא בחיים האמיתיים. מצחיק שכמעט שיניתי נושא בשל הדילמה - איך אגיש כיבוד צבעוני ללא שימוש בצבעי מאכל?!

ארגנתי שולחן עם כיבוד שהיווה גם קישוט ותפאורה של קשתות לאירוע. היה לי חשוב שהכיבוד יהיה יחסית בריא ונראה לי שעמדתי במשימה. קניתי פירות וירקות בכל צבעי הקשת וסידרתי אותם בחצי עיגול, מה שנתן הופעה מרשימה ולא דרש זמן רב.

כמו ביום ההולדת מפלצות, הכנו מראש שולחן עם דפי צביעה, טושים, צבעים ועפרונות צבעוניים והילדים צבעו קשתות מרהיבות.

חלק מהילדים איבדו עניין בצביעת קשתות אז מהרתי להוציא פעילות נוספת של הכנת שרשרת אכילה על ידי השחלת טבעות קורנפלקס צבעוני. שילוב של אוכל ומוטוריקה עשה את שלו והילדים לא נשארו אדישים. יום אחרי קיבלתי אי מייל מאחת האימהות שסיפרה שהילדים קמו מוקדם וביקשו ללכת לסופר לקנות קורנפלקס על מנת להכין שרשראות.

כדי שיהיה קל להשחיל את החוט, ציפינו מראש קצה אחד של כל חוט בחתיכת סלוטייפ.

עזבנו לכמה רגעים את היצירה לטובת משחק נעץ את הזנב. מכיוון שלקשת אין זנב ציירנו קשת ענקית והילדים הדביקו עננים על גבי הקשת. הסברתי להם שהקשת החיצונית היא בעלת ניקוד נמוך יותר מהקשת הפנימית אבל בסוף כל ילד שהשתתף זכה בפרס.

המשחק הבא היה תפוס את הצבע, אני אמרתי צבע וכולם רצו ונגעו בצבע הרלוונטי. אם אתם מעוניינים בשיתוף פעולה אני ממליצה להודיע מראש שהבגדים לא משתתפים במשחק, זה גם מונע נגיעות מיותרות האחד בשני וגם גורם לקצת יותר עניין.

חזרנו ליצירה, כל ילד קיבל שקית נייר חומה וקישט אותה בקשת בענן בעיצוב חופשי. גזרנו מראש המון ריבועי נייר צבעוניים שאפשר היה להדביק בצורת פסיפס, ובנוסף על השולחן היו טושים, צבעים וכל אחד יכל לעצב את השקית כרצונו. בסוף יום ההולדת שקיות אלו שימשו כשקית הפתעות אליה הכנסנו פרסים צבעוניים.

במקביל בשולחן אחר, הילדים יצרו צמידי שם, הנחנו חרוזי אותיות, חרוזי עץ צבוניים, חרוזי פלסטיק צבעוניים וצינורות צבעוניים שגזרתי מקשי שתיה. שילוב החרוזים אפשר קבלת צמידים שונים ומגוונים.

הפעילות האחרונה - יצירת עננים. הפעילות הזו הייתה גולת הכותר. ציפינו את השולחנות במפה חד פעמית כחולה והילדים הסתדרו סביב השולחן. שאלתי את הילדים היכן ניתן למצוא את הקשת בענן? הם ענו תשובות שונות ובסוף הצלחנו להסכים שהתשובה הינה ״שמים״.הסברתי להם שמפת השולחן הינה השמים אבל חסר עוד משהו והם ישר צעקו ״עננים״. ואז ביקשתי מהם שיצרו ענן כרצונם. כל ילד קיבל ערמת קצף גילוח והוא יכל לעצב את הענן שלו. קצף גילוח הינו חומר נהדר, זול, בעל ריח נעים, נשטף בקלות מהבגדים ונעים למגע. כל ילד שסיים הלך לשטוף ידיים וקדימה לאוכל.

אחרי כל העבודה והמאמץ הגיע הזמן לאכול! הגשנו ירקות ופירות חתוכים, לחמניות עגולות עם גבינת שמנת וגבינה צהובה וקצת נשנושים. כשכולם סיימו לאכול שרנו היום יום הולדת והבאנו את העוגה.

סוף טוב הכל טוב, ילדת יום הולדת אחת מאושרת עד העננים ושני הורים עייפים 🌈.