הפוסט הבא הוא קצת פחות מדעי/לימודי אבל אני בטוחה שיכול לעזור לכל הורה לפחות פעם בשנה. בסוף השבוע האחרון חגגנו מסיבת יום הולדת לבני בן החמש, זו היתה הפעם הראשונה שאנו חוגגים בארה״ב ולא ידעתי כל כך מה מצופה. הינו כבר במספר ימי הולדת אך כולם היו עם הפעלה חיצונית ואני ידעתי שאני רוצה לעשות יום הולדת בהפעלה עצמית כמו שאני רגילה מישראל. כמובן שהתאמתי את הכל לקהל היעד וזה כלל שינויים קטנים בכיבוד ושינוי המיקום למבנה עקב אפשרות תמידית לגשם בעונה זו.

את יום ההולדת ערכנו בחדר הסמינרים של הספריה. זהו חדר שניתן בחינם כשירות לקהילה ויש בו מרחב גדול, שולחנות, כיסאות, ברקו ובעצם כל מה שצריך לאירוע כזה. את החדר הזמנתי 4 חודשים לפני האירוע! והאמת שזה הפתיע גם אותי שהצלחתי לחשוב כל כך הרבה זמן קדימה.

בכל תכנון יום ההולדת נעזרתי רבות בבלוג שאני מאוד אוהבת ״עפיפונים״. נקודה חשובה שהייתה זכורה לי מיום הולדת חמש של בני הבכור הינה שילדים בני חמש מאוד אנרגטיים ויש צורך לעשות הפעלה עם הרבה תנועתיות וקצת פחות חידות וישיבה מה שהתגלה כנכון.

monsters-party-3

התלבטתי אם לשים שולחן כיבוד לכל אורך הפעילות או לתת לילדים אוכל בזמן מוגדר, אך בסוף קצת רחמנו על ההורים והחלטנו לאפשר אוכל ושתיה לכל אורך המסיבה ובסוף הגשנו כיבוד בצורה מסודרת כאשר הילדים יושבים מסביב לשולחן. שולחן הכיבוד כמו כל יום ההולדת היה גם הוא בקונספט של מפלצות. קישטתי את הקערות, מחזיק המפיות והקשים, ציירנו עיניים עם טוש אכיל על המרשמלו ואפילו המאפינס קושטו עם עיני מרשמלו לצורת מפלצת. כל הרעיונות היו בהשראת הפינטרסט וניתן למצוא רעיונות רבים נוספים בתקייה שפתחתי עבור אירוע זה.

עד שכולם התאספו הכנו שולחן עם דפי צביעה, טושים, צבעים ועפרונות צבעונים והילדים צבעו בהנאה מרובה.

monster-party-7

לאחר שרוב הילדים הגיעו התחלנו בפעילות, סיפרנו לילדים שהיום אנו בבית ספר למפלצות ושאנו צריכים ללמוד מספר מיומניות בסיסיות על מנת להיות מפלצות אמיתיות, סיפרנו שהמפלצת צריכה לשמור על כושר ולכן נתחיל בהתעמלות קצרה. הדגמנו תנועות שונות שכללו הרבה קפיצות במקום ובין לבין הם היו צריכים לעשות פרצופים מפחידים. היה נחמד לראות איך הילדים נכנסים לתפקיד המפלצת וממש מנסים להפחיד ולהראות כמפלצת אמיתית.

monster-party-6

המשחק הבא היה 1,2,3 מפלצת. בדומה למשחק דג מלוח אמרנו להם שאנו סופרים עד שלוש ואז הם צריכים להתגנב בשקט ולעשות פרצוף מפחיד, בדומה לאיך שהמפלצות צריכות להתגנב בלילה לחדרי הילדים. מסלול ההליכה היה קצר יחסית והחלק הספונטני והנחמד ביותר לילדים היה שבסוף ההליכה הם עשו ערמת מפלצות על בעלי, המכונה בבלוג זה הטרול. הילדים היו כל כך מאושרים שחזרנו שנית על הפעילות ושוב כל הילדים עשו ערימת מפלצות והתגלגלו מצחוק.

monster-party-4

החלטנו שאחרי שתי הפעלות אנרגטיות צריך קצת פעילות רגועה וכל ילד הכין מפלצת אישית משלו משקית נייר חומה. שקיות אלו היו בשימוש בסוף יום ההולדת כשקיות הפתעה ושמנו בהם את הפרסים לכל ילד/ה. גזרתי מראש בצבעים שונים משלושים לשיניים, עיגולים לעיניים, צורת במבה לקרניים ומלבנים וצורת בננה לפיות, קניתי הרבה יחידות של דבק, שמנו טושים וצבעים וכל ילד עיצב את המפלצת שלו. הילדים יצרו מפלצות מקסימות והדהים אותי שמאותם חלקים כל ילד יצר משהו שונה לגמרי.

monster-party-5

המשימה האחרונה היתה מסלול מכשולים. המסלול היה בנוי מנהרת זחילה, קפיצה מעל ״מקלות״ שהכנתי מחתיכות קרטון, עוד מנהרת זחילה ובסוף ארגז עם כדורים שבינהם החבאנו ביצי פלסטיק שבתוכן קעקוע עם ציור של מפלצת. כל פעם הכנסנו רק שלוש ביצים על מנת שמשימת החיפוש תהיה קצת יותר קשה. אפשרנו לילדים לעשות את מסלול המכשולים פעמיים ואז ראינו שהם קצת מאבדים סבלנות והחלטנו לקבץ אותם סביב שולחן האוכל.

monster-party-10

הגשנו ירקות חתוכים ושבלולי פיצה ואחרי שכולם סיימו שרנו היום יום הולדת והבאנו את עוגת המפלצת. יחד עם העוגה הגשנו גם תותים כי אי אפשר יום הולדת לבן החמש בלי אהבתו האמיתית...תותים.

monster-party-9
קשה לי מאוד עם כלים חד פעמיים אז יש לנו סט גדול של צלחות פלסטיק צבעוניות (מעל 30 צלחות) שתמיד מתגלה כשימושי.

monster-party-8

לכל מי שמתעקש/ת להכין הכל לבד ועל טהרת האוכל הבריא יש לי שני טיפים שהשתמשתי בהם ביום הולדת זה: הראשון, את הפיצות אני מכינה בצורת שבלולים, פשוט מכינים בצק לפיצה (אני מכינה במכונת לחם), מורחים את רוטב הפיצה (כדאי שלא יהיה נוזלי מדי) גבינה צהובה ומגלגלים לרולדה. חותכים לעיגולים עם סכין חדה ומסדרים בתבנית שקעים (אפשר גם בתבנית רגילה אבל אז הם יוצאים קצת אבל ממש קצת פחות ייצוגיים). בדרך זו אפשר להקפיא את הפיצות ממש בקלות, בלי בעיות של גבינה צהובה שנדבקת והילדים מאוד אוהבים את זה. טיפ שני- אני לא מחזיקה בבית צבעי מאכל (את העטים למרשמלו השאלתי מחברה) אז ציפוי העוגה בכתום נעשה על ידי שכבה של קצפת עם פודינג וניל ועליה פיזרתי קוקוס שמעכתי יחד עם גזר מגורד דק דק. הקוקוס קיבל גוון כתום והכל ביחד צבע את העוגה בצורה מקסימה. בעבר השתמשתי באותה שיטה על מנת לצפות עוגה של נמו לאחיין שלי.

בסוף יום ההולדת חילקנו תעודת סיום תואר באוניברסיטת המפלצות וכל ילד קיבל את שקית המפלצת שהכין עם עוד קעקועי מפלצות, חותמת של מפלצת ובועות סבון.

כולנו סיימנו מרוצים מאוד אך גם מותשים.